RSS
 

Czuję w powietrzu cynamon… ;)

20 lut

Wczoraj było o kurkumie, dziś o aromatycznym cynamonie, który poza pięknym zapachem ma mnóstwo zalet. Może nam m.in. pomóc zrzucić zbędne kilogramy :)

image

Cynamon stanowi źródło błonnika, żelaza, wapnia i manganu.
Badania naukowe pozwoliły odkryć wyjątkowe właściwości cynamonu, okazało się bowiem, że bioaktywne związki w nim zawarte pomagają wyraźnie obniżyć poziom glukozy na czczo u osób z zespołem metabolicznym i cukrzycą typu II, co pokazuje, że nawet w przypadku daleko posuniętych zaburzeń gospodarki insulinowo-glukozowej, zastosowanie cynamonu może przynieść pozytywny efekt. Mało tego, również w przypadku eksperymentów z udziałem osób zdrowych wykazano, iż spożycie cynamonu poprawia tolerancję glukozy po wykonaniu specjalnego badania zwanego doustnym testem obciążenia glukozą. Okazało się, że dodatek cynamonu do przyjętej porcji cukru wiązał się z niższą glikemią poposiłkową. Zgodnie z literaturą naukową, cynamon spowalnia opróżnianie żołądka oraz poprawia wrażliwość insulinową tkanek.

Jest naturalnym antyoksydantem: wspomaga zwalczanie działania wolnych rodników, przez co opóźnia proces starzenia się komórek, zapobiega nowotworom i chorobom układu krwionośmego.

Jest też doskonałym i wypełni naturalnym środkiem do walki z trądzikiem: pomaga zlikwidować wypryski, łagodzi przebarwienia i rozjaśnia cerę.

Ma właściwości przeciwgrzybiczne i anty-alergiczne.
Stymuluje organy i działa dobrze na trawienie. Cynamon, choć najpowszechniej znany jest jako dodatek do potraw, może być też znakomitą i naturalną alternatywą dla syntetycznych środków w dbaniu o siebie i swój dom.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii porady, przyprawy

 

Tags: ,

Dodaj komentarz